علی محمد شاعری در گفت و گو با خبرنگار نبض بازار با اشاره به پافشاری برخی مبنی بر اخذ مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه گفت:به نظر بنده صنعت بیمه نیازمند حمایت جدی دولت است.

وی افزود: ما اگر بخواهیم آینده زندگی مردم را تضمین کنیم و مردم امنیت خاطر داشته باشند و با آسودگی خاطر نگاه به آینده داشته باشند بایستی صنعت بیمه را توسعه بدهیم و از آن حمایت کنیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت باید سوبسیدهای لازم را دولت بپردازد ، بیان داشت: چراکه صنعت بیمه در ایران هنوز کارآمدی لازم را ندارد و هنوز نوپاست مخصوصا بیمه بخش کشاورزی نیازمند حمایت جدی است بناربراین بنده هر گونه مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه را به صلاح نمی‌دانم و امیدوارم که انشا الله سایر نمایندگان این دغدغه را داشته باشند.

شاهری در ادامه با اشاره به صندوق حوادث طبیعی تاکید کرد: تجربه بسیار خوبی در دنیا وجود دارد درباره تشکیل صتدوق حوادث طبیعی وجود دارد.

وی افزود: این قبیل صندوق ها می توانند اثرات خسارت‌های ناشی از حوادث را کاهش بدهند که البته باید با مشارکت مردم و دولتها فعالیت کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به سیل سال ۹۸ بیان داشت: این سیل خسارت‌های بسیار بالایی را به کشور متحمل کرد و میزان این خسارات آن قدر زیاد بود که دولت به نوعی اعلام کرد که توان جبران خسارت‌ها را ندارد بنابراین ما اگر می‌خواهیم با موضوع جبران خسارت حوادث طبیعی یک برخورد واقع‌بینانه بکنیم حتما بایستی منابع مالی این قبیل صندوق‌ها با کمک دولت و مردم تامین شود .

0