اتفاقاتی که می تواند ایران خودرو را به تاریخ سازی نزدیک کند

با روی کار آمدن فرشاد مقیمی در ایران خودرو اتفاقاتی رخ داد که ماحصل آن اراده ی بیشتر آبی پوشان جاده مخصوصی است. یکی از این موارد تعامل شفاف است

کد خبر : 49854
تاریخ انتشار : پنجشنبه 26 دی 1398 - 17:29
اتفاقاتی که می تواند ایران خودرو را به تاریخ سازی نزدیک کند

به گزارش نبض بازار ، خودرویی این روزها آستین همت را برای مقابله با مسائل حاشیه ای بازار بالا زده اند. طرحهای فروش و بالا بردن استاندارد کیفی برخی خودروها از جمله برنامه هائیست که با اجرای آن جاده مخصوصی ها موفق شده اند علاوه بر اینکه قیمتها را در بازار تعدیل کنند بلکه نقش و نام دلالها را بسیار کمرنگ کنند. ایران خودروئیها که با 15 میلیارد و 300 میلیون سهم در بازار دوم بورس فعالیت می کنند مشغول رکورد شکنی در بخشهای مختلف هستند.با روی کار آمدن فرشاد مقیمی در ایران خودرو اتفاقاتی رخ داد که ماحصل آن اراده ی بیشتر آبی پوشان جاده مخصوصی است. اولین موضوعی که با باید به آن اشاره کرد تعامل درست و سازنده با قطعه سازان بود که می تواند برای مسئله ی تولید بسیار حائز اهمیت باشد. رویکردی که تا پیش از این با چالش هایی همراه بود با روی کار آمدن مدیرعامل جوان ایران خودرو به تعامل تبدیل شده و شاهد هستیم که ایران خودرو با این روش از مرز تولید 2.000 دستگاه در روز عبور کرده و حالا می توان با ادامه ی این روند شاهد اتفاقات خوب دیگری باشیم.

تصریح اینکه بخش خودروسازی کشور مبتلا به یک غفلت در بخش مدیریت بود منطقی و معقول است اما رویکرد جدید فرشاد مقیمی در ایران خودرو این تهدید را از بین برده و یکی از علتهای آن سابقه ی مقیمی است که در وزارت صمت داشته زیرا با بودن در یک نهاد نظارتی چک لیست کاملی از نواقص اجرایی را در دست داشت که اگر در همان موقع برخی به استفاده ی آن همیت می داشتند شاید پیشتر شاهد این اتفاقات بودبم.

چهارچوب کاری شفاف ایران خودرویی ها با تأمین کنندگان علاوه بر اینکه به شفافیت مالی آنها کمک کرده باهث شده که به زودی شاهد باشیم که به عنوان مثال گیربکس 12 سرعته در شرکت چرخشگر یا سطح خودکفایی و داخلی سازی 80 درصدی به زودی به تولید انبوه برسد.

خبرهای این شرکت خودرویی از یکسال پیش تاکنون از حالت مسطح یا خنثی در بخش صنعت به حالت اثرگذار تغییر پیدا کرده به طوریکه شاهد هستیم بسیاری از موضوعات ایران خودرو نشان دهنده ی نقشه ی راه روشن آتی است که نوجه بسیاری از کارشناسان حوزه ی صنعت را به خود جلب کرده است. در نهایت باید گفت مسیری فعلی ایران خودرو واکاوای علتهاست که می تواند برای آینده ی بزرگترین شرکت خودرویی کشور بسیار حیاتی باشد. ادامه ی روند فعلی و بهره گیری از بسیج همگانی در تولید مطمئناً صنعت خودروسازی کشور را متحول خواهد کرد و امیدواریم تا آن روز برخی به سنگ اندازی مشغول نباشند و اجازه دهند خط سیر فعلی مدیریت جدید که گامهای مؤثری را در ایران خودرو شروع کرده ادامه داشته باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.