آنچه که باید درباره برخی نمادهای بانکی بدانیم

آنچه که باید در مورد نمادهای بانکی به دقت مورد مطالعه قرار گیرد درجه و اهمیت آنها در خرید و فروشهای بورسی است. بودن به دفعات زیاد در بین نمادهای اثرگذار در شاخص نشان دهنده ی میزان استقبال مردم از آنها و در نتیجه تغییراتی است که ماحصل این اتفاق می شود.

کد خبر : 50141
تاریخ انتشار : جمعه 11 بهمن 1398 - 18:00
آنچه که باید درباره برخی نمادهای بانکی بدانیم

به گزارش نبض بازار، خبرهایی که این روزها در مورد شاخص شنیده می شود حاکی از ایجاد جو مناسبی است که می تواند برای همه یم برهه ی حساس و تاریخی محسوب شود. تغییراتی که در قوانین برخی کارگزاریها جهت ارائه ی سود به شرط داشتن قدرت خرید به وجود آمده به این جذابیتها خواهد افزود. پیش بینی ها همچنین از رشد شاخص تا محدوده ی 47 هزار حکایت دارند که می تواند در میزان اثرگذاری سایر سهم ها نیز مناسب باشد. این تحولات به چند رخ می دهد اولا که در شرایط رکودی توسعه ی سرمایه با چالشهای زیادی روبروست که اگر صاحبان کسب و کار تضماین لازم جهت بقا در این بازار را نداشته باشند با مشکلات زیادی دست به گریبان خواهند شد و دوماً میزان استقبال از همه ی نمادها به طور پیش فرض یکی است و این تنها قدرت تحلیل افراد خواهد بود که میزان سودآوریشان را تعیین می کند. نمادهای بانکی در این بین گاهی با فراز و فرودهایی روبرو می شوند که البته بسته به نوع سیاستگذاری فعالیت در بازار بورس می توان این نمودار را به درستی تحلیل کرد. آنچه که باید در مورد نمادهای بانکی به دقت مورد مطالعه قرار گیرد درجه و اهمیت آنها در خرید و فروشهای بورسی است. بودن به دفعات زیاد در بین نمادهای اثرگذار در شاخص نشان دهنده ی میزان استقبال مردم از آنها و در نتیجه تغییراتی است که ماحصل این اتفاق می شود.

بانک ملت با نماد وبملت از جمله ی نمادهای بانکی است که همیشه شاهد حضور آن در بین نمادهای اثرگذار بودیم. این بانک اگرچه در صورتهای مالی سال نه ماهه ی سال 98 سود انباشته ی خود را کمتر از پایان سال 97 می بیند اما بررسی سایر اتفاقات می تواند نشانه های مثبتب را مخابره کند.

وبملت در 35 روز در سه ماه کذشته مثبت بوده و میانگین دفعات معاملات روزانه ی آن در 90 روز گذشته 5.253 بوده که رقم خوبی در بین نمادهای همگروهش خواهد بود. آنچه دباره ی این نماد باید گفت ارزش معاملا ت آن در بازده ی سه ماهه است که به بیش از 452 میلیارد و 753 ریال می رسد. میزان استقابل مردم را نیز باید از نسبتهای خرید و فروش آن دریافت که تعداد خریداران نماد وبملت در این فاصله ی 90 روزه 38 درصد از تعداد فروشندگان آن بیشتر بود.

ملتی ها در صورتهای مالی نه ماهه خود البته بدهی به بانکها و مؤسسات اعتباری را 17% کاهش دادند. سود خالص آنها نیز از 4.829 میلیارد ریال به بیش از 20.082 میلیارد ریا در نه ماهه ی سال جاری رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل جهش 316 درصدی داشته است. سود خالص هر سهم این بانک نیز از 97 ریال در نه ماهه ی 97 به 402 ریال در نه ماهه ی 98 رسیده که افزایش 314 درصدی را مشاهده می کنیم.

در روزهای گذشته که بوملتی ها با صف فروش در بورس روبرو شدند تنها به خاطر خالی کردن سهم برخی حقوقی های بانک بود که فرصت خرید را برای سایرین ایجاد می کرد و فعالان بازار سرمایه به خوبی به این موضوع اشاف دارند و لذا اتفاقی که نشان از کاهش دوباره ی قیمت نماد آنها باشد دیده نمی شود و محدوه ی نزول قیمتی آنها به دلیل فرصت ورود ایجاد شده و طبق پیش بینی ها می توان انتظار رشد 20 درصدی آن را در روزهای آینده داشت کمااینکه این نماد از تاریخ 18 دی تا 8 بهمن روند قیمتی آن از 5.500 ریال به 7.300 رسیده که رشد 32 درصدی داشته است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.