آقای مازیار بیگلو در مورد اثرات مخرب تحریم بر اقتصاد کشور چه می دانید؟

باید از مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه سازان کشور پرسید که آیا تا بحال در مورد اثرات مخرب تحریم بر اقتصاد کشور مروری داشته اند که از بودن تحریمها اینقدر احساس رضایت می کنند؟ چند هزار مورد دیگر را در کشور می توان برای آقای مازیار بیگلو شاهد مثال آورد که در آنها تحریم کار بی رحمانه ای را انجام داد و صحنه ها و اتفاقات ناخوشایندی را رقم زد؟

کد خبر : 50445
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 بهمن 1398 - 23:18
آقای مازیار بیگلو در مورد اثرات مخرب تحریم بر اقتصاد کشور چه می دانید؟

به گزارش نبض بازار ، اتفاقی که در چندسال گذشته باعث بروز مشکلات عدیده ای در حوزه های مختلف شده در یک کلام تحریم بوده و بس. تحریمها در نگاه کلی دستاوردهای اقتصادی کشور را بلعیده اند و در بخش مناسبات بین المللی اتفاقات ناخوشایندی را رقم زده اند. چیزی که سبب می شود از اثرات مخرب تحریم بیشتر آزرده خاطر شویم نگاهی به وضعیت بیماران صعب العلاج است که به واسطه ی برخی تحریمها زندگی شان با خطر جدی مواجه شده است که نمونه ی این موضوع را چند وقت پیش در سازمان ملل دیدیم جایی که حتی نماینده ی دائمی امریکا در سازمان ملل از آن اظهار تأسف کرد. با هیچ منطقی نمی توان از بودن تحریمها دفاع کرد مگر اینکه کسی از این شرایط منتفع شود. در همین روزهای بازگشت تحریم بود که قرارداد دو خودروساز بزرگ کشور با شرکای خارجی از بین رفت و باعث شد صنعت خودروسازی شوک بزرگی را تجربه کند.

در فضای مشکلات تأمین مواد اولیه بسیاری از کارخانجات قدیمی و جدید مجبور به تعطیلی واحدهای خود شدند و در نهایت شرایط فروش نفت کشور آنقدر سخت شد که ارز حاصل از فروش آن را یا باید با چمدان جابجا کنیم و یا با هزار روش مخنلف دیگر آن را به دست بیاوریم. همین چند وقت گذشته بود که سرمربی تیم بزرگ پایتخت به سبب شرایط موجود در پرداخت دستمزدش که به جهت تحریمها به وجود آمده بود ایران را ترک کرد که اعتبار بین المللی کشور را تا حدودی تحت الشعاع قرار داد. در همین شرایط چگونه امکان دارد که کسی به واسطه ی وجود داشتن تحریمها خوشحال باشد و یا آرزویش این باشد که تحریمها ادامه پیدا کند؟ هرچند که رابطه ی برخی افراد با تحریم کاملا مشخص است زیرا در انتخاب صنف متبوع خود برخی ها را تحریم و برخی دیگر را تکریم کردند. باید از مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه سازان کشور پرسید که آیا تا بحال در مورد اثرات مخرب تحریم بر اقتصاد کشور مروری داشته اند که از بودن تحریمها اینقدر احساس رضایت می کنند؟ چند هزار مورد دیگر را در کشور می توان برای آقای مازیار بیگلو شاهد مثال آورد که در آنها تحریم کار بی رحمانه ای را انجام داد و صحنه ها و اتفاقات ناخوشایندی را رقم زد؟ کارخانه های رنگ سازی در بسیاری از نقاط با چالش جدی مواجه شدند ، صنایعی مانند پتروشیمی برای تأمین مواد اولیه و واردات آن دشواریهای زیادی را پیش روی خود دیدند و می بینند ، صنعت دارویی کشور که با سلامت مردم در ارتباط است آسیبهای زیادی را متحمل شد اما گویا در این میان به دبیر انجمن قطعه سازان خیلی خوش گذشته که از خداوند می خواهد تحریمها ادامه داشته باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.