آشنایی با شرکت‌های ‌کارگزاری و انواع مختلف آن

یک شرکت ‌کارگزاری در درجه اول به عنوان یک واسطه برای اتصال خریداران و فروشندگان برای تسهیل معامله عمل می‌کند. این شرکت‌ها معمولا یکی از دو نوع کارمزد هزینه ثابت یا درصدی از مبلغ معامله را دریافت می‌کنند. شرکت‌های ‌کارگزاری در انواع مختلفی ارائه می‌شوند و طیف وسیعی از محصولات و خدمات را با هزینه‌های متفاوت ارائه می‌دهند. در این مقاله، به ارائه جزئیات بیشتری در این مورد خواهیم پرداخت.

کد خبر : 106587
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 دی 1399 - 9:58
آشنایی با شرکت‌های ‌کارگزاری و انواع مختلف آن

به گزارش نبض بازار , شرکت ‌کارگزاری چیست؟ وظیفه اصلی یک شرکت ‌کارگزاری این است که به عنوان واسطه­ای عمل کند که خریداران و فروشندگان را برای تسهیل معامله متصل می­کند.

شرکت‌های ‌کارگزاری معمولا، مزد و پاداش خود را از طریق کارمزدی پرداختی توسط صرافی یا توسط مشتری و یا در بعضی موارد هر دو آنها، پس از انجام موفقیت آمیز معامله، دریافت می‌کنند. کارگزاران ممکن است در شرکت‌های ‌کارگزاری کار کنند یا به عنوان نمایندگی مستقل فعالیت کنند.

از آنجا که بسیاری از کارگزاران تخفیف معاملات کمیسیون صفر را آغاز کرده­اند‌، از دست دادن درآمد را در سایر مناطق از جمله دریافت مقادیر بیشتر سفارش توسط صرافی‌ها، جبران می‌کند‌. به عنوان مثال‌، هنگام اجرای سفارش تجاری برای یک سهام‌، سرمایه گذار برای تلاش‌های شرکت ‌کارگزاری به منظور تکمیل معاملات‌، کارمزد معامله می‌پردازد.

صنعت املاک و مستغلات نیز با استفاده از قالب شرکت ‌کارگزاری کار می‌کنند‌، زیرا معمول است که کارگزاران املاک و مستغلات همکاری می‌کنند‌، و هر شرکت به نمایندگی از یک طرف معامله برای فروش اقدام می‌کند. در این حالت‌، هر دو شرکت ‌کارگزاری کارمزد را تقسیم می‌کنند.

با توجه به مطالب بیان شده، یک شرکت ‌کارگزاری در درجه اول به عنوان یک واسطه برای اتصال خریداران و فروشندگان برای تسهیل معامله عمل می‌کند. این شرکت‌ها معمولا یکی از دو نوع کارمزد هزینه ثابت یا درصدی از مبلغ معامله را دریافت می‌کنند. شرکت‌های ‌کارگزاری در انواع مختلفی ارائه می‌شوند و طیف وسیعی از محصولات و خدمات را با هزینه‌های متفاوت ارائه می‌دهند. در ادامه به ارائه جزئیات بیشتری در این مورد خواهیم پرداخت.

پیشنهاد میکنیم برای افزایش شانس خود در سرخطی موفق، از سرور مجازی بورس توشن که بر روی آن چندین ربات سرخطی رایگان نصب شده است و بر روی بستر اینترنت پر سرعت برج میلاد تهران ارائه می شود، استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید:   چگونه نماد پالایش یکم را به سبد سهام خود اضافه کنیم ؟

در یک بازار عالی‌، جایی که همه اطلاعات کاملی دارند و می‌توانند به سرعت و به درستی بر روی آن اطلاعات عمل کنند‌، دیگر نیازی به شرکت‌های ‌کارگزاری نیست. با این وجود‌، در واقعیت‌، اطلاعات کمتری از دانش نامتقارن وجود دارد. در نتیجه‌، خریداران همیشه نمی‌دانند که فروشندگان چه کسانی هستند و کدام یک از آنها بهترین قیمت را ارائه می‌دهند. به همین ترتیب‌، فروشندگان در همان موقعیت هستند. ادامه مطلب را بخوانید تا با انواع مختلف شرکت­های کارگزاری آشنا شوید.

 

کارگزاری

انواع شرکت­های ‌کارگزاری

شرکت‌های ‌کارگزاری برای کمک به مشتریان خود در تطبیق طرف دیگر تجارت‌، گردآوری خریداران و فروشندگان با بهترین قیمت ممکن برای هر یک و استخراج کمیسیون برای خدمات آنها به وجود آمده­اند.

سرمایه گذاران هنگام انتخاب شرکت ‌کارگزاری طیف وسیعی از گزینه‌ها را در اختیار دارند. نوع خدمات مورد نیاز شخص به سطح دانش بازار‌، پیچیدگی‌، تحمل ریسک و راحتی در اعتماد به دیگران برای مدیریت پول خود بستگی دارد. کمیسیون‌های ‌کارگزاری به مرور زمان فرسایش می‌یابد‌، بنابراین سرمایه گذاران باید شرکتی را انتخاب کنند که مقرون به صرفه­ترین هزینه را برای خدمات، ارائه دهد. قبل از افتتاح حساب سرمایه گذاری‌، مشتری باید هزینه‌ها‌، محصولات‌، مزایا‌، خدمات مشتری‌، شهرت و کیفیت خدمات ارائه شده را با یکدیگر مقایسه کند.

در بازارهای مالی‌، انواع مختلفی از شرکت‌های ‌کارگزاری، طیف گسترده­ای از محصولات و خدمات را ارائه می‌دهند. در ادامه شرح مختصری از سه نوع اصلی آنها آورده شده است که با گرانترین گزینه شروع می‌شود.

‌کارگزاری خدمات کامل

یک شرکت ‌کارگزاری خدمات کامل یک مشاور مالی حرفه­ای ارائه می‌دهد که کلیه تصمیمات مربوط به سرمایه گذاری را مدیریت می‌کند و مشاوره و پشتیبانی مداوم را ارائه می‌دهد. چنین ‌شرکت­هایی با خدمات ذکر شده، گران­ترین گزینه هستند.

بیشتر بخوانید:   چه شد که بورس نزولی شد؟/ده روز دیگر ورق در بازار بورس برمی‌گردد

سرویس­های خدمات کامل، که به عنوان کارگزاری سنتی نیز شناخته می­شوند، طیف وسیعی از محصولات و خدمات از جمله مدیریت پول، برنامه ریزی املاک، مشاوره مالیاتی و مشاوره مالی را ارائه می­دهند.

 

برخی از شرکتهای سنتی و خدمات کامل نیز، خدمات ‌کارگزاری تخفیف دار و سیستم عامل مشاور روبو را ارائه ‌می‌دهند. تفاوت در وسعت خدمات و هزینه است. این شرکت­ها همچنین قیمت سهام به روز، تحقیق در مورد شرایط اقتصادی و تحلیل بازار را ارائه می­دهند. کارگزاران و مشاوران مالی بسیار آموزش دیده و معتبر در این شرکت­ها کار می­کنند و ممکن است با مشتریان آنها روابط شخصی برقرار کنند. ‌

شرکت­های سنتی، هزینه، حق کمیسیون یا هر دو را دریافت ‌می‌کنند. برای سفارشات عادی سهام، کارگزاران خدمات کامل ممکن است از 10 تا 20 دلار برای هر معامله هزینه کنند، اما بسیاری از مشاوران در حال استفاده از مدل کسب و کار بدون هزینه هستند که در آن تمام معاملات و مشاوره­ها با هزینه سالانه فراگیر، به طور معمول 1٪ تا 2٪ دارایی­های تحت مدیریت می­باشد.

 

بسیاری از کارگزاران خدمات کامل به دنبال مشتریان متمول هستند و حداقل مانده حساب مورد نیاز برای دریافت خدمات خود را ایجاد ‌می‌کنند که اغلب از شش رقم یا بیشتر شروع ‌می‌شود.

 

‌کارگزاری خدمات کامل

‌کارگزاری خدمات کامل

 

‌کارگزاری Discount

‌کارگزاری تخفیف، در حال حاضر اغلب شامل سیستم عامل‌های آنلاین هستند که به سرمایه گذاران خود (یا خود هدایت) اجازه می‌دهند تا تصمیمات معاملاتی خود را برای کمیسیون‌های پایین­تر بگیرند. اخیرا‌، به سمت کمیسیون معاملات صفر ETF یا حتی همه محصولات در چندین سیستم عامل آنلاین خودگردان سوق داده شده اند. این شرکت‌های ممکن است هزینه معاملات نسبتا کمی ‌‌را برای تجارت در تلویزیون‌، اینترنت و تبلیغات رادیویی مطرح کنند.

بیشتر بخوانید:   پیش بینی بورس فردا سه شنبه ۱۴ مرداد ۹۹ چه میشود؟

‌کارگزاری تخفیف (Discount) کمتر از ‌نوع سنتی است، اما ممکن است خدمات و محصولات جامع کمتری ارائه دهد و روابط شخصی با یک مشاور خدمات کامل ندارد. عمق و کیفیت مشاوره کارگزاران تخفیف اغلب به اندازه حساب یک سرمایه گذار بستگی دارد. این نوع شرکت­ها می­توانند با انجام تحقیقات و معاملات مشتریان خود از طریق سیستم­های تجارت رایانه­ای، چه از طریق وب و چه از طریق یک برنامه موبایل، کمیسیون کمتری دریافت کنند. اولین ‌کارگزاری تخفیف اغلب در دهه­های 1970 و 1980 به چارلز شواب نسبت داده می­شود.

با استفاده از سرور بورس شما می توانید شانس خود را در ثبت سرخطی موفق و تک رقمی چندین برابر کنید.

از زمان ظهور تجارت آنلاین در اواخر دهه 1990، کمیسیون­های کارگزاران تخفیف به طرز چشمگیری کاهش یافته و به طور متوسط ​​در هر معاملات در حدود 4 تا 5 دلار بوده است. امروزه بیشتر ‌کارگزاری­های تخفیف ‌از نوع آنلاین هستند. روند اخیر این است که معاملات ETF که از طریق کارگزاران آنلاین انجام می­شوند، کارمزد صفر دارند. سایر کارگزاران آنلاین مانند Robinhood که فقط دسترسی از طریق یک برنامه تلفن همراه را ارائه می­دهند، در همه معاملات صفر پیشگام هستند.

 

خبر اقتصادی خبر
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.