شرایط ورود نمایندگان به کمیسیونها و اولویت بندی آنها منتشر شود

با اعلام نتایج اولیه دو کمیسیون صنایع و برنامه و بودجه مجلس و راهیابی افرادی به این دو کمیسیون که مدرک تحصیلی بسیار نامرتبطی در این زمینه ها دارند باعث شد تا از ابتدای شروع بکار مجلس یازدهم شائبه هایی در این زمینه وجود داشته باشد که اصولا چه ملاکی برای ورود افراد به کمیسیونهای تخصصی وجود دارد.

کد خبر : 63770
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 خرداد 1399 - 13:57
شرایط ورود نمایندگان به کمیسیونها و اولویت بندی آنها منتشر شود

به گزارش نبض بازار ، با اعلام نتایج اولیه دو کمیسیون صنایع و برنامه و بودجه مجلس و راهیابی افرادی به این دو کمیسیون که مدرک تحصیلی بسیار نامرتبطی در این زمینه ها دارند باعث شد تا از ابتدای شروع بکار مجلس یازدهم شائبه هایی در این زمینه وجود داشته باشد که اصولا چه ملاکی برای ورود افراد به کمیسیونهای تخصصی وجود دارد. پیش از اعلام نتایج اولیه اعضای کمیسیون صنعت و معدن اعضای کمیسیون برنامه و بودجه معرفی شدند که تعداد زیادی از افراد در آن از تخصص ناکافی دانشگاهی هم برخوردار نبودند و حالا با اعلام لیست کمیسیون صنایع مجلس اتفاق مشابهی را در حال مشاهده هستیم.باید دید که شرایط ورود نمایندگان به کمیسیونها در مجلس یازدهم چگونه است.

 

رفتار نامناسب یکی از اعضای اولیه کمیسیون برنامه و بودجه با خبرنگار نبض بازار

 

به باور برخی ورود برخی از نمایندگان مجلس به کمیسیونهای تخصصی باید شکل دیگری داشته باشد وگرنه با ترکیب ناهمگون در کمیسیونهای تخصصی راه به جایی نخواهیم برد. در این زمینه خبرنگار نبض بازار ابتدا با فاطمه مقصودی یکی از اعضای اولیه کمیسیون برنامه و بودجه تماس گرفت تا نظر ایشان را راجع به این مسئله جویا شود که این تماس با لحن تند خانم مقصودی که در این زمینه حاضر به مصاحبه نیستم پایان یافت این برخورد آنقدر سریع اتفاق افتاد که حتی خبرنگار نبض بازار موفق به ضبط مکالمه نشد.

در ادامه برای جویا شدن از علت ورود برخی از نمایندگان به کمیسیونهای تخصصی با خانم حمیده زرآبادی دبیر اول کمیسیون صنایع مجلس قبل تماس گرفتیم تا نظر ایشان را در این زمینه جویا شویم. زرآبادی به خبرنگار نبض بازار گفت: در مجلس دهم در این زمینه مشکلاتی وجود داشت که ما دست به اصلاح آئین نامه زدیم این اصلاح به این خاطر بود که افراد در اعضای کمیسیونها بعضاً تخصص لازم را نداشتند. اصلاح آئین نامه به این شکل بود که برای ورود نمایندگان به کمیسیونهای تخصصی امتیازبندی صورت گیرد.

زرآبادی در خصوص نوع امتیاز بندی نمایندگان مجلس در این زمینه گفت: امتیازاتی در خصوص مدرک تحصیلی افراد صورت می گرفت و امتیازاتی هم به سوابق اجرایی افراد که با این کار برای ورود نمایندگان به کمیسیونها پیش شرطهایی گذاشته شد. مجلس جدید نیز باید براساس آن اصلاحیه و امتیاز بندی شرایط ورود نمایندگان به کمیسیونها را بررسی کند و باید از هیئت رئیسه مجلس خواست که آن را منتشر کند.

بیشتر بخوانید…

بیش از 50 درصد اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم دارای مدرک غیرمرتبط هستند

طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در اصلاح ساختار بودجه جدی است

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.