خریدران مسکن مهر پردیس چرا باید مبالغ اضافه پرداخت کنند؟

در قانون حمایت ، تولید و عرضه مسکن قرار بود در بخش ساخت واحدهای مسکن مهر هزینه ساخت واحد ها و هزینه محوطه سازی از آورده متقاضیان تأمین شود که این موضوع خودش دو بخش است که یکی مربوط به آورده مستقیم مردم می شود و دومی هم مربوط به وام بانکی است که بعداً تقسیط شده و خود متقاضی اقساطش را پرداخت می کند.

کد خبر : 65920
تاریخ انتشار : شنبه 24 خرداد 1399 - 17:47
خریدران مسکن مهر پردیس چرا باید مبالغ اضافه پرداخت کنند؟

به گزارش نبض بازار ، در چندروز گذشته خبر دریافت مبالغی در مسکن مهر پردیس خبرساز شد بطوریکه بسیاری از رسانه ها به آن واکنش نشان دادند. این مبلغ که از محل 25 درصد یارانه دولت به خانه های مسکن مهر اخد می شود واکنشهای متفاوتی را به همراه داشته است. اما واقعیت اینجاست که با مراجعه به لیست خرید و فروش برخی از خانه های مسکن مهر پردیس متوجه دست به دست شدن یک خانه بین 20 نفر می شویم که از قضا هیچکدام مصرف کننده نیستند. برای حل این مشکل باید سرعت گیری تعریف شود تا شاهد تورم در این بخش نباشیم. خریداران مسکن مهر پردیس که به تازگی مبالغی دیگری از آنها اخذ می شود با چالشهایی روبرو هستند؛

سید مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس در گفتگو با خبرنگار نبض بازار در مورد اخد این مبالغ توضیح داد: در قانون حمایت ، تولید و عرضه مسکن قرار بود در بخش ساخت واحدهای مسکن مهر هزینه ساخت واحد ها و هزینه محوطه سازی از آورده متقاضیان تأمین شود که این موضوع خودش دو بخش است که یکی مربوط به آورده مستقیم مردم می شود و دومی هم مربوط به وام بانکی است که بعداً تقسیط شده و خود متقاضی اقساطش را پرداخت می کند.

هدایت افزود: در مقاطع مختلف که مسکن مهر دچار افزایش قیمت شد ما چند الحاقیه داشتیم که به قیمت مسکن مهر می افزود. در همین بازه نیز مبلغ آورده های مردمی بالا می رفت چون برآوردی که در آن زمان شده بود روی 300 هزار تومان برای خریداران مسکن مهر پردیس بود. با افزایش قیمت مصالح ما از شورای مسکن مصوبه می گرفتیم و این افزایش قیمت را به سازنده ها می دادیم این چهارچوب مسکن مهر تا 2 سال پیش بود. از دوسال قبل که دولت دید توان مالی مردم محدود است وزارت راه و شهرسازی مصوبه ای گرفت و آن این بود که ما بتوانیم از منابع خودمان در بخش محوطه سازی و ساخت واحدها به مردم کمک کنیم. در اینصورت خیلی آورده مردم بالا نمی رفت و جامعه هدف ما نیز صاحب خانه می شدند.

هدایت اظهار کرد: ما مصوبه ای هم از مجلس در این زمینه داشتیم که می توانستیم از منابع خودمان هزینه کنیم. با اینکه در دوسال گذشته شاهد افزایش چندبرابری قیمت مصالح ساختمانی بودیم اما بخاطر تدابیری که مقام عالی وزارت و استاندار داشتند این افزایش قیمتها به مردم اعلام نشد. ده ماه پیش ما مصوبه ای را از شورای مسکن و همچنین شورای هماهنگی مسکن وزارت راه شهرسازی گرفتیم که به ما اجازه می داد با توجه به افزایش قیمتهایی که صورت گرفته قیمتهای موجود را به روز کنیم که این مسئله در هر دوبخش مسکن و محوطه سازی باید اعمال می شد. ما از ده ماه پیش اختیار قانونی داشتیم که این افزایش قیمت را از همه کسانی که در مسکن مهر پردیس خانه دارند بگیریم اما با توجه به اتفاقاتی که در بحث بنزین و کرونا پیش آمد اخذ این مبالع را به تأخیر انداختیم. اخذ این مبلغ شامل خریداران مسکن مهر پردیس که از تاریخ 1 خرداد به قبل واحدی را در این شهر خریداری کرده اند نمی شود. این قضیه شامل نقل و انتقال هم نمی شود یعنی اگر یک واحد یکبار این پول را پرداخت کرد در سایر نقل و انتقالات این مبلغ دریافت نمی شود.

هدایت ادامه داد ما در اجرای این طرح به دنبال درآمد در خانه های پردیس نیستیم که اگر بودیم که این مبلغ را از همه می گرفتیم هدف این است که با انجام اینکار تقاضای کاذب کاهش پیدا کند ما همین الان واحدهایی داریم که بیش از چندبار خرید و فروش شده اند اما به دست مصرف کننده واقعی نرسیده است.

بیشتر بخوانید…

تعرفه کمیسیون املاک در خواب اتحادیه صنف مشاوران املاک + سند

هزینه های عجیب بیمه دانا در سال 98

ماده 41 قانون کار در هیچ سالی رعایت نشده است

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.