برترین صف‌های خرید و فروش در بازار بورس امروز 8 مرداد 99

امروز (8 مرداد)‌ بیشترین صف خرید و فروش بازار بورس مربوط به نمادهای پترول با ۳۴۹ میلیون سهم ، ونیکی با ۳۱۲ میلیون سهم ، ولپارس با ۲۴۳ میلیون سهم ، بزاگرس با ۲۱۶ میلیون سهم و سامان با ۱۷۵ میلیون سهم است.

کد خبر : 74357
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 مرداد 1399 - 11:47
برترین صف‌های خرید و فروش در بازار بورس امروز 8 مرداد 99

به گزارش نبض بازار :  امروز (8 مرداد)‌ بیشترین صف خرید و فروش بازار بورس  مربوط به نمادهای پترول با ۳۴۹ میلیون سهم ، ونیکی با ۳۱۲ میلیون سهم ، ولپارس با ۲۴۳ میلیون سهم ، بزاگرس با ۲۱۶ میلیون سهم و سامان با ۱۷۵ میلیون سهم است.

خالص سفارشات فروش سهام بازار بورس به حدود ۵۰۰ میلیارد تومان رسید، سهام پالایش نفت اصفهان هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان صف فروش داشت و بیشترین سفارشات فروش در سیستم برای گروه فرآورده‌های نفتی به ثبت رسید.

در ساعت ۱۰:۰۰ جمع صف‌های خرید به حدود شش هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش شش هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۴۶۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «ونیکی»، «پترول» و «سامان» به چشم می‌خورد؛ گفتنی است حجم صف سرمایه‌گذاری ملی ایران به ۳.۳ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «شپنا»، «شتران» و «وبصادر» در نوبت انتظار است به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان هزار و ۸۵۷ میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد.

تا این ساعت بیشترین مقدار پول در صفوف خرید «شپنا»، «شبندر» و «وآیند» و در صفوف فروش «سامان»، «وپارس» و «آسیا» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف بانک آینده به ۱.۵ درصد از کل تعداد سهام آن می‌رسد، نسبت صف گروه دارویی برکت نیز ۱.۳ درصد است.

بازار امروز با فشار فروش در نمادهای بزرگ آغاز به کار کرده است.

بانکی‌ها امروز بامعاملاتی نسبتا مثبت شروع به کار کردند. وتجارت و وبصادر از نماد‌های پر عرضه‌ی گروه اند. دی٬ وسینا٬ وملل٬ وگردش و وشهر با افزایش قیمت داد و ستد می‌شوند. وخاور و وزمین از جمله نماد‌های متعادل اند.

بیشتر ین صف خرید مربوط به نمادهای پترول با ۳۴۹ میلیون سهم ، ونیکی با ۳۱۲ میلیون سهم ، ولپارس با ۲۴۳ میلیون سهم ، بزاگرس با ۲۱۶ میلیون سهم و سامان با  ۱۷۵ میلیون سهم است.

محصولات شیمیایی امروز نوسانی داد و ستد می‌شوند. پترول٬ شلرد٬ شصدف٬ شبصیر٬وپترو و شکربن با افزایش تقاضا همراه اند. شیران٬ شغدیر٬ شلرد٬ مارون٬ شخارک و شفن با افت قیمت همراه اند. قرن و کلر متعادل اند.

خودرویی‌ها امروز نوسان قیمت را تجربه می‌کنند. خمحرکه٬ خزامیا٬ ختوقا٬ ورنا٬ ختور٬ ختراک٬ خشرق٬ خفنر و خکار با افت قیمت معامله می‌شوند. خریخت٬ خپویش٬ خکمک٬ خچرخش و خمحور با افزایش قیمت همراه اند. خاهن متعادل است.

در ساعت ۹ و ۵۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۳۵ هزار و ۲۶۵ واحدی (۱.۸ درصد) روی پله یک میلیون و ۹۰۶ هزار واحد قرار گرفت.

همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۲ درصدی مواجه شد. آخرین قیمت ۱۹۶ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۰۱ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت ۹ و ۵۰ دقیقه رقمی در حدود ۲۵ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نماد‌های وغدیر, فولاد و شتران در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

 

بیشتر بخوانید :

پیش بینی تحلیلگران بورس امروز چهارشنبه 8 مرداد ۹۹

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به شش هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان رسید.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید ونیکی ، پترول و سامان به چشم می‌خورد؛ گفتنی است حجم صف سرمایه‌گذاری ملی ایران به ۳.۳ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش شپنا، شتران و وبصادر در نوبت انتظار است به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان هزار و ۸۵۷ میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان (۴۹ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر پنج هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان (۷۷ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۸۷ نماد و حجم صف‌های فروش در ۴۵ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

علاقه‌مندان به گروه “سرمایه‌گذاری‌ها” بیشترین سفارشات خرید را با برآیند ۸۷۵ میلیارد تومان در سیستم ثبت کرده‌اند و از سویی دیگر گروه “فرآورده‌های نفتی” با فشار فروش سه هزار و ۲۷۵ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۴۸ درصد از ۱۳ هزار و ۱۳۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هفت هزار و ۴۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۸۷ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۲۰ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.8

 

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

 

منبع : اقتصاد آنلاین – جی پلاس

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.